Aktualności

INFORMACJE

TERMINY EGZAMINÓW SEMESTRALNYCH

Warunkiem podejścia do egzaminów jest oddanie prac kontrolnych z poszczególnych przedmiotów.

Godziny egzaminów są takie same jak godziny zajęć lekcyjnych, wyjątkiem jest biologia (

LO 1) i matematyka (LO 5)

lp

zajęcia edukacyjne

semestr I
(LO1)

semestr III
(LO3)

semestr V
(LO5)

1.

język polski

21.01.2022

pisemny i ustny

21.01.2022- ustny

22.01.2022 - pisemny

21.01.2022-ustny
22.01.2022-pisemny

2.

język angielski

--------------------

22.01.2022

pisemny i ustny

22.01.2022

pisemny i ustny

3.

historia

--------------------

21.01.2022-ustny

22.01.2022-ustny

4.

WOS

21.01.2022-ustny

--------------------

--------------------

5.

podstawy
przedsiębiorczości

--------------------

--------------------

--------------------

6.

geografia

--------------------

--------------------

--------------------

7.

biologia

21.01.2022 - ustny
godz. 15.30

--------------------

--------------------

8.

chemia

22.01.2022 - ustny

--------------------

--------------------

9.

fizyka

--------------------

--------------------

--------------------

8.

matematyka

22.01.2022

pisemny i ustny

22.01.2022

pisemny i ustny

22.01.2022 godz. 11:00

pisemny i ustny

10.

informatyka

--------------------

07.01.2022

--------------------

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NABÓR NA ROK SZKOLNY 2021/2022:

* szkoła posiada uprawnienia szkoły publicznej;
* do szkoły przyjmujemy osoby:
- po ukończeniu 8-letniej szkoły podstawowej, 3-letniego gimnazjum - zaczynają naukę od I semestru i ich nauka w liceum trwa 4 lata;
- po ukończeniu zasadniczej szkoły zawodowej (branżowej I stopnia) - zaczynają naukę od III semestru i ich nauka w liceum trwa 3 lata;

* zajęcia odbywają się w systemie zaocznym:
- (piątek, sobota - dwa zjazdy w miesiącu);
* po ukończeniu szkoły:
- świadectwo ukończenia liceum ogólnokształcącego;
- możliwość przystąpienia do egzaminu maturalnego;

* wystawiamy zaświadczenia do ZUS-u i innych instytucji;
* szczegóły:
telefonicznie - w czasie pracy sekretariatu szkoły oraz e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

ZAJĘCIA odbywają się:
w Szkole Podstawowej Nr 5 im. Baśki Puzon; 37-500 Jarosław ul. Romualda Traugutta 15

PLAN NAJBLIŻSZYCH ZAJĘĆ:

Tematy prac kontrolnych
(info):

dla wszystkich semestrów:
dwie prace kontrolne obowiązują z przedmiotu: J. POLSKI, J. ANGIELSKI, MATEMATYKA
jedna (do wyboru) praca kontrolna obowiązuje z pozostałych przedmiotów
tematy prac kontrolnych są do odbioru w sekretariacie szkoły

termin oddania prac ustala nauczyciel przedmiotu

Sposób oddawania prac:
Prace należy w postaci napisanej własnoręcznie pracy na arkuszu A4 wysłać listem tradycjonalnym na adres szkoły: LO dla Dorosłych, ul. Traugutta 15, 37-500 Jarosław (lub dostarczyć własnoręcznie do sekretariatu szkoły)

PONIŻEJ DODATKOWE MATERIAŁY EDUKACYJNE DO WYKORZYSTANIA PRZEZ SŁUCHACZY NASZEJ SZKOŁY W OKRESIE EWENTUALNEJ PRACY ZDALNEJ
Materiały edukacyjne – polecane platformy, strony i serwisy internetowe:

E-podreczniki.pl
: https://epodreczniki.pl/
Materiały dostępne na platformie są
bezpłatne, zgodne z podstawą programową dla szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych, udostępniane na otwartej licencji Creative Commons zapewniającej korzystanie z e-materiałów przez nauczycieli – oznacza to, że można je dowolnie wykorzystywać, przerabiać, drukować, kopiować itd., dostępne z różnych urządzeń (komputer, laptop, tablet, smartfon), dostosowane do potrzeb uczniów z różnymi dysfunkcjami.
Na platformie nauczyciele i uczniowie mają do dyspozycji:
e-podręczniki i e-materiały do większości przedmiotów ogólnokształcących na wszystkich etapach kształcenia, dodatkowe zasoby dydaktyczne do poszczególnych przedmiotów, w tym filmy edukacyjne, audiobooki, przykładowe programy nauczania i scenariusze zajęć. Zarejestrowani i zalogowani użytkownicy mogą korzystać z edytora treści, który daje możliwość tworzenia treści edukacyjnych dostosowanych do urządzeń mobilnych. Warto podkreślić, że nauczyciel może udostępniać materiały nawet tym uczniom, którzy nie są zarejestrowani.
Na platformie można znaleźć także
linki do materiałów edukacyjnych partnerów serwisu.
Portal Scholaris
: http://www.scholaris.pl/
To portal wiedzy dla nauczycieli, który zawiera bezpłatne materiały edukacyjne dostosowane do wszystkich etapów kształcenia. Zasoby portalu są kompatybilne z tablicami interaktywnymi i innymi urządzeniami wspomagającymi pracę nauczyciela, np. tabletami.

Portal zawiera ok. 28 tys. pojedynczych, interaktywnych materiałów, które mogą być pomocne w realizacji treści ze wszystkich przedmiotów, na różnych poziomach edukacyjnych. Są to m.in.: scenariusze lekcji, ćwiczenia, teksty, animacje, slajdy, symulacje, gry dydaktyczne, filmy. Wszystkie materiały Scholarisa, bez względu na przyporządkowanie do poprzedniej lub aktualnej podstawy programowej, mogą być pomocne w pracy ucznia i nauczyciela.

Wyszukiwanie na portalu jest możliwe zarówno dla poprzedniej, jak i obecnie obowiązującej podstawy programowej kształcenia ogólnego (po wybraniu zakładki „Nowa podstawa programowa” użytkownik zostanie przeniesiony na portal.scholaris.pl). Korzystając z wyszukiwarki, można filtrować zasoby według: etapów edukacyjnych, przedmiotów, typów zasobu, słów i wyrażeń kluczowych.

Strona CKE
: https://www.cke.gov.pl/|
Uczniowie i nauczyciele znajdą tutaj materiały przydatne w systematyzowaniu, utrwalaniu wiedzy, a także wspierające ich w przygotowaniach do egzaminów.

Portal lektury.gov.pl
: https://lektury.gov.pl/
To portal zawierający większość szkolnych lektur dla szkół. Użytkownicy mogą pobierać książki zarówno na swój komputer, jak również czytnik ebook czy też komórkę. Wszystkie pozycje są dostępne bezpłatnie, bez konieczności zakładania konta oraz logowania.

Strona internetowa Centrum Nauki Kopernik
: https://esero.kopernik.org.pl/
Strona oferuje
publikacje popularno-naukowe i materiały edukacyjne o tematyce kosmicznej.
Portale edukacyjne Instytutu Pamięci Narodowej
: https://ipn.gov.pl/pl/edukacja-1
Na portalu IPN w zakładce Edukacja znajdują się specjalne podstrony dla uczniów i nauczycieli, na których są udostępniane bezpłatne materiały edukacyjne. W serwisie można znaleźć m.in. teki edukacyjne, filmy dokumentalne, spoty historyczne i inne materiały audiowizualne przedstawiające np. serie komiksów o II wojnie światowej czy symbole narodowe.

Serwis IPN Przystanek historia: https://przystanekhistoria.pl/
Przystanekhistoria.pl to popularnonaukowy serwis internetowy. W przystępny i atrakcyjny sposób prezentuje on ustalenia historyków współpracujących z Instytutem Pamięci Narodowej. Obecnie na portalu przystanekhistoria.pl znajduje się kilkaset artykułów popularnonaukowych poświęconych historii Polski XX wieku. Odbiorcy serwisu mogą również bezpłatnie korzystać z ponad 800 publikacji cyfrowych, w tym książek, czasopism wydawanych przez IPN, katalogów wystaw, dodatków do prasy oraz broszur okolicznościowych.

Dodatkowo na podstronach Biblioteka Cyfrowa oraz Audio/Video twórcy portalu udostępnili blisko 1000 materiałów multimedialnych. Są to m.in.: filmy dokumentalne, relacje z konferencji, spotkań autorskich oraz addycje radiowe.

Serwis Ninateka
: https://ninateka.pl/edu
To serwis, na którym znajdują się filmy dokumentalne, fabularne, reportaże, animacje, filmy eksperymentalne, zapisy spektakli teatralnych i operowych, rejestracje koncertów, relacje dokumentujące życie kulturalne i społeczne oraz audycje radiowe. Łącznie w serwisie dostępnych jest ponad 7 tysięcy plików audio i video. Wszystkie są bezpłatne i dostępne bez logowania. Można z nich korzystać na wszelkich urządzeniach cyfrowych.

Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji
: http://www.bc.ore.edu.pl/
Biblioteka Cyfrowa ORE gromadzi i udostępnia materiały oraz publikacje opracowane w ramach działalności Ośrodka. Obecnie oferuje 960 tytułów książek i czasopism dla nauczycieli i wszystkich zainteresowanych problematyką oświatową.

Biblioteka Cyfrowa Polona
: http://www.polona.pl/
Polona to jedna z najnowocześniejszych bibliotek cyfrowych na świecie i jednocześnie największa tego typu biblioteka w Polsce. Biblioteka Narodowa, administrator Polony, udostępnia w serwisie nie tylko swoje zbiory, ale też obiekty innych instytucji. W Polonie można znaleźć: rękopisy iluminowane, najstarsze polskie książki drukowane, ryciny, rysunki oraz publikacje popularne – pocztówki, stare elementarze, książki dla dzieci, książki kucharskie czy dawne poradniki. Większość udostępnionych zbiorów należy do domeny publicznej, dzięki czemu można je za darmo pobierać i dowolnie wykorzystywać.

Serwis Telewizji Polskiej
: https://rozrywka.tvp.pl/47090255/telewizja-polska-blizej-dzieci-i-mlodziezy%20-
Telewizja Polska przygotowała dla dzieci i młodzieży produkcje o charakterze edukacyjnym, popularnonaukowym i kulturalnym. Na kanale dziecięcym TVP ABC w godz. 8:00-13:00 młodzi widzowie będą mogli codziennie obejrzeć różne programy edukacyjne. Także TVP Kultura uruchamia specjalne pasmo dla dzieci i młodzieży. Codziennie w godz.13:00-17:00 widzowie będą mogli zobaczyć koncerty, wartościowe produkcje filmowe, spektakle Teatru Telewizji, seriale zgodne z obowiązującym kanonem lektur. Wśród najważniejszych produkcji wyemitowanych w najbliższych tygodniach znajdą się: „Twój Vincent”, „Tango” (Teatr Telewizji), „Wesele”, „Herbert – mosty” – cykl programów publicystycznych, „Śladami wielkich kompozytorów” – cykl dokumentalny, „Hamlet”, „Mały książę”, „Ogniem i mieczem”, „Dzieje mistrza Twardowskiego”, „Awantura o Basię” oraz koncert Doroty Miśkiewicz i zespołu Kwadrofonik „Lustosławki/Tuwim – Piosenki nie tylko dla dzieci”. W popołudniowym paśmie nie zabraknie również programów naukowych i przyrodniczych.

 


Dyrektor NLO dla Dorosłych w Jarosławiu